Eidsbygda Skyttarlag

Ole Arild Aa til topps i Retura-Cup miniatyr

Denne helga vart det arrangert to stemne i Retura-cup i miniatyrskyting. Eitt stemne der Eidsbygda Skyttarlag var arrangør og eitt stemne med Hundeide skyttarlag som arrangør.

Retur-cup: Ole Arild Aa, Hyen skyttarlag, gjekk heilt til topps i Eidsbygda skyttarlag sitt miniatyrstemne i Retura-Cup denne helga.  Foto: Magne Nesheim

Sport

I Stemnet som Eidsbygda arrangerte frå fredag 2. til søndag 5. januar var det totalt 95 deltakarar. Ole Arild Aa, Hyen, skyttarlag gjekk heilt til topps i klasse 3-5 i stemnet til Eidsbygda skyttarlag sitt stemne med sterke 348 poeng. Best poengsum av dei lokale skyttarane i denne klasse 3-5 var det Arve Halsteinslid, Haugen skyttarlag  med 343 poeng, som heldt til ein 6, plass.  Regine Nesheim, Eidsbygda, skaut 342, som heldt til 8. plass. For andre resultat viser vi til resultatlista.



Meisterskap:

Klasse 3-5: 1. Ole Arild Aa, Hyen 348, 2. Monica Sæterøy, Langevåg 347, 3. Reidun Kristin Knapstad, Florø 345, 4. Nils Holme, Hyen 344, 5. Kristian Frøysadal Hauge, Sunnylven 343, 6. Arve Halsteinslid, Haugen 343, 7. Sigmund Haugen Kjosaas, Dale (Sunnfjord) 342, 8. Regine Nesheim, Eidsbygda 342, 9. Anita Lystad, Hovdebygda og Ørsta 341, 10. Trond Petter Lystad, Hovdebygda og Ørsta 340, 11. Bertel Oddne Mjellem, Hyen 339, 12. Jenny Tovseth Vatne, Nordstrand 339, 13. Elisabeth Leganger, Holsen 337, 14. Torill Lystad, Hovdebygda og Ørsta 337, 15. Asbjørn Myklebust, Hovdebygda og Ørsta 337, 16. Alf Erik Røyrvik, Hyen 335, 17. Marie Vangen, Stranda 334, 18. Anita Tormodset, Hammerfest 334, 19. Kjell Oddvar Frøysa, Sunnylven 333, 20. Ola Vangen, Sunnylven 333, 21. Runar Driveklepp, Volda 333, 22. Per Tore Taklo, Hundeide 332, 23. Ben Magne Stokland, Stadlandet 332, 24. Dag Andre Hauge, Sunnylven 332, 25. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand 332, 26. Kristian Lotsberg, Nordbygda og Rand 327, 27. Jan Ove Lotsberg, Nordbygda og Rand 325, 28. Janne Tormodset, Viksdalen 324, 29. Johannes Finstad, Hafslo 321

Klasse 1: 1. Rudi Lødemel, Hornindal og Markane 236, 2. Magne Olav Reme, Utvik og Innvik 234

Klasse 2: 1. Håvard Kvalen, Hafslo 341, 2. Ole Kristian Aasen, Haugen 335, 3. Roger Vangen, Stranda 335, 4. Leon Sindre Lillehamre, Fiskå 324

Veteran 55: 1. Ove Grimsbø, Førde 349, 2. Arild Fure, Stryn 344, 3. Jon Magnar Gjerland, Holsen 344, 4. Terje Alværvik, Gaular 343, 5. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 342, 6. Bjarne Sandvik, Knipenborg 340, 7. Oddmund Tormodset, Viksdalen 326

Veteran 65: 1. Harry Gram, Førde 344, 2. Idar Berget, Dalane 343, 3. Per Ulvestad, Hovdebygda og Ørsta 342, 4. Magne Skårbø, Stadlandet 340, 5. Odd Peter Skinlo, Hyen 340, 6. Anton Jon Aarskog, Sundnes 340

Veteran 73: 1. Knut Riise, Hovdebygda og Ørsta 348, 2. Svein Hoem, Stryn 347, 3. Karstein Velle, Fiskå 346, 4. Erling Sylte, Fiskå 345, 5. Ludvig Indrebø, Farnes 345, 6. Magnar Molland, Sogndal 344, 7. Toralf Årdal, Jølster 344, 8. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand 342, 9. Knut Lillestøl, Hornindal og Markane 338, 10. Nils Bjørdal, Hovdebygda og Ørsta 327

Nybyrjar Vaksen: 1. Melina Sophie Weise, Hovdebygda og Ørsta 239

Nybyrjar Ung: 1. Sarah Rebecka Nesheim Aardalsb, Eidsbygda 191, 2. Oliver Langeland Bjørlo, Eidsbygda 177, 3. Era Borgund, Haugen 237, 3. Ari Borgund, Haugen 190, 5. Amanda Espe, Haugen 227, 6. Magnus Espe Folkestad, Haugen 221, 7. Linnea Hatlenes, Utvik og Innvik 195, 8. Gunnar Kragseth, Eidsbygda 221, 9. Andreas Silden, Haugen 223

Rekrutt: 1. Lars Rune Mjellem, Hyen 343, 2. Linnea Grinde, Haugen 334, 3. Kristine Solheim, Almenning 333, 4. Emma Årdal, Almenning 326, 5. Angelica Årvik, Almenning 307, 6. Noah Hatlenes, Utvik og Innvik 302, 7. Thomas Espe, Haugen 292

Eldre rekrutt: 1. Nora Sæterøy Høybakk, Langevåg 348, 2. Andreas Valde, Engesetdal/Skodje 347, 3. Ørjan Frøysadal Hauge, Sunnylven 344, 4. Lina Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 341, 5. Daniel Matias Mjellem, Hyen 337, 6. Jakob Mathias Nesheim Aardalsb, Eidsbygda 333, 7. Ole Kristian Lødemel, Hornindal og Markane 332, 8. Magnus Vesterås, Hyen 331, 9. Isak Andre Berget, Dalane 331, 10. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide 331, 11. Aurora Grinde, Haugen 323, 12. Jonas Espe, Haugen 322

Junior: 1. Ask Aarsæther, Hovdebygda og Ørsta 344, 2. Fredrik Taklo, Hundeide 342, 3. Jakob Lotsberg, Nordbygda og Rand 342, 4. Isak Frøysadal Hauge, Sunnylven 338, 5. Stian Skeistrand, Eidsbygda 334, 6. Richard Solheim, Almenning 323, 7. Mathias Johnsen, Almenning 317.

Eldre Junior: 1. Bendik Stokland, Stadlandet 333.