Samlagsstemne på Tua

Skyttarane frå Hyen gjorde reint bord

Andre pinsedag, måndag 10. juni, arrangerte Eidsbygda skyttarlag samlagsstemne i baneskyting på Fellesanlegget Tua. I kl. 3-5 vart stemnet dominert av Hyen som tok alle tre plassane på pallen og som også vann lagskytinga.

Ole Arild Aa (t.v.), Hyen skyttarlag, vann samlagsstemnet Eidsbygda skyttarlag arrangerte på Fellesanlegget på Tua andre pinsedag. Best av dei lokale skyttarane i klasse 3-5 var Roger Nesheim med 4. plass.  

Sport

Ole Arild Aa vann stemnet suverent, 346 poeng, føre Torleiv Straume jr. 342 poeng, og Nils Holme, 338 poeng, alle tre frå Hyen skyttarlag. Roger Nesheim, Eidsbygda skyttarlag, tok 4. plass i klasse 3-5 med same poengsum som Nils Holme, 338 poeng. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand, vann den yngste veteranklassen V55, medan Kristen Lotsberg gjekk til topps i V73.

Resultat meisterskap

Klasse 3-5: 1. Ole Arild Aa, Hyen  346, 2. Torleiv Straume jr., Hyen  342, 3. Nils Holme, Hyen  338, 4. Roger Nesheim, Eidsbygda  338, 5. Ben Magne Stokland, Stadlandet  336.

Veteran 55: 1. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand  347, 2. Bjarne Eriksen, Nordbygda og Rand  332.

Veteran 65: 1. Magne Skårbø, Stadlandet  348, 2. Odd Peter Skinlo, Hyen  344.

Veteran 73: 1. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand  347, 2. Svein Hoem, Stryn  345, 3. Peder Holme, Hyen  344, 4. Knut Lillestøl, Hornindal og Markane  343.

Junior 16-17 år: 1. Bendik Stokland, Stadlandet  349, 2. Jakob Lotsberg, Nordbygda og Rand  344, 3. Stian Skeistrand, Eidsbygda  341, 4. Fredrik Taklo, Hundeide  341.

Eldre Rrekrutt 14-15 år: 1. Daniel Matias Mjellem, Hyen  333, 2. Aurora Grinde, Haugen  332, 3. Greger Bjørhovde, Haugen  328, 4. Magnus Vesterås, Hyen  286.

Rekrutt 11-13 år: 1. Torstein Straume, Hyen  335, 2. Marte Skeistrand, Eidsbygda  333, 3. Lars Rune Mjellem, Hyen  322, 4. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide  319, 5. Rasmus Hellevang, Nordbygda og Rand  313.

Hovudskyting

Klasse 5: 1. Ole Arild Aa, Hyen  248, 2. Torleiv Straume jr., Hyen  243, 3. Bertel Oddne Mjellem, Hyen  241, 4. Roger Nesheim, Eidsbygda  240, 5. Regine Nesheim, Eidsbygda  239, 6. Per Tore Taklo, Hundeide  238, 7. Arve Halsteinslid, Haugen  236, 8. Vegard Taklo, Hundeide  230.

Klasse 4: 1. Nils Holme, Hyen  239, 2. Ben Magne Stokland, Stadlandet  237, 3. Geir Kjetil Aa Hope, Hyen  237, 4. Alf Erik Røyrvik, Hyen  233, 5. Roger Aaland, Nordbygda og Rand  230, 6. Bjørn Ove Muldsvor, Nordbygda og Rand  228, 7. Asle Helge Hundeide, Hundeide  225, 8. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand  225.

Klasse 3: 1. Tor Erik Halsteinslid, Haugen  230, 2. Silje Veronica Ludvigsen, Nordbygda og Rand  229, 3. Nikolai Åshamar, Hundeide  229, 4. Kristian Lotsberg, Nordbygda og Rand  229, 5. Harald Mikalsen, Eidsbygda  228, 6. Bjørn Inge Espe, Haugen  227, 7. Geir Magne Muldsvor, Nordbygda og Rand  222, 8. Rolf Magne Hellevang, Nordbygda og Rand  219, 9. Leif Gunnar Ødegård, Bryggja  211.

Klasse 1: 1. Oddgeir Skeistrand, Eidsbygda  230.

Veteran 55: 1. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand  248, 2. Bjarne Eriksen, Nordbygda og Rand  239, 3. Arild Fure, Stryn  237, 4. Odd Hestenes, Bryggja  235, 5. Kjell Magne Åshamar, Hundeide  232.

Veteran 65: 1. Magne Skårbø, Stadlandet  248, 2. Odd Peter Skinlo, Hyen  247.

Veteran 73: 1. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand  248, 2. Peder Holme, Hyen  248, 3. Knut Lillestøl, Hornindal og Markane  247, 4. Svein Hoem, Stryn  246.

Junior 16-17 år: 1. Bendik Stokland, Stadlandet  249, 2. Jakob Lotsberg, Nordbygda og Rand  246, 3. Stian Skeistrand, Eidsbygda  242, 4. Fredrik Taklo, Hundeide  242, 5. Odd Helge Muldsvor, Nordbygda og Rand  233, 6. Amalie S. Hestenes, Bryggja  233.

Eldre Rekrutt 14-15 år: 1. Daniel Matias Mjellem, Hyen  237, 2. Aurora Grinde, Haugen  236, 3. Magnus Vesterås, Hyen  232, 4. Greger Bjørhovde, Haugen  232, 5. Eskil Remme Stoddern, Haugen  224, 6. Jonas Espe, Haugen  197.

Rekrutt 11-13 år: 1. Torstein Straume, Hyen  240, 2. Marte Skeistrand, Eidsbygda  238, 3. Lars Rune Mjellem, Hyen  232, 4. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide  228, 5. Ole Kristian Lødemel, Hornindal og Markane  225, 6. Rasmus Hellevang, Nordbygda og Rand  225, 7. Johanne Normann Hellevang, Nordbygda og Rand  218.

Nybyrjar ungdom -15 år: 1. Era Borgund, Haugen , 1. Thomas Espe, Haugen , 1. Magnus Espe Folkestad, Haugen , 1. Kristina  Frislid, Eidsbygda , 1. Linnea Grinde, Haugen , 1. Alfred Hope, Hyen , 1. Sofie Hope, Hyen , 1. Oliver Langeland Bjørlo, Eidsbygda , 1. Nikolai Ommedal, Hyen , 1. Andreas Silden, Haugen .

Nybyrjar voksen 16+ år: 1. Alexandra Heggen Solum, Hundeide  231.

Lagskyting

Senior:

1. Hyen 379 (Alf Erik Rørvik 95, Geir Kjetil Aa Hope 93, Nils Holme 94, Bertel Oddne Mjellem 97).

2. Eidsbygda 377 (Stian Skeistrand 97, Harald Mikalsen 90, Regine Nesheim 96, Roger Nesheim 94).

3. Hundeide 372 (Fredrik Taklo 94, Asla Helge Hundeide 88, Vegard Taklo 96, Per Tore Taklo 94).

Ungdom:

1. Hundeide 193 (Sondre Rotihaug Dalseth 95, Fredrik Taklo 98).

2. Eidsbygda 191 (Marte Skeistreand 94, Stian Skeistrand 97).

3. Nordbygda og Rand 186 (Rasmus Hellevang 91, Jakob Lotsberg 95).


Napp i Grunnlagspokalen: Ole Arils Aa, 99.

Napp i Per Kjell Aalands minnepokal: Leiv Reksten, 50.