Slik gjekk det i Retura Cup

Torsdag til laurdag deltok 57 skyttarar frå 14 ulike skyttarlag då det vart arrangert skytekonkurranse i Nordfjordhallen.

SKYTING: Det var skyttarlag på plass frå både Nordfjord og Søre Sunnmøre på plass då Retura Cup gjekk av stabelen i Nordfjordhallen.   Foto: Privat

Nyhende

Torsdag 6. februar til laurdag 8. februar arrangerte Almenning skytterlag og Bryggja skytterlag skytekonkurranse som går inn i Retura Cup. Det heile gjekk av stabelen i Nordfjordhallen.

Totalt 57 deltakarar var med på skytekonkurransen. Desse 57 kom frå 14 ulike skyttarlag frå Søre Sunnmøre og Nordfjord.

Resultat meisterskap

Rekrutt: 1. Emma Årdal, Almenning 334, 2. Kristine Solheim, Almenning 329, 3. Angelica Årvik, Almenning 318

Eldre rekrutt: 1. Henrik Haugen, Fiskå 346, 2. Lina Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 345, 3. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide 339

Junior: 1. Ask Aarsæther, Hovdebygda og Ørsta 343, 2. Jakob Lotsberg, Nordbygda og Rand 342, 3. Richard Solheim, Almenning 334

Eldre Junior: 1. Viljar Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 330

V65: 1. Idar Berget, Dalane 347, 2. Per Ulvestad, Hovdebygda og Ørsta 344, 3. Magne Skårbø, Stadlandet 344

V73: 1. Karstein Velle, Fiskå 348, 2. Svein Hoem, Stryn 347, 2. Erling Sylte, Fiskå 347

Klasse 1: 1. Rudi Lødemel, Hornindal og Markane 245

Klasse 2: 1. Ole Kristian Aasen, Haugen 341, 2. Amalie Wollmann, Hovdebygda og Ørsta 341, 3. Ørjan Sagebø-Kolseth, Bryggja 333

Klasse 3-5: 1. Regine Nesheim, Eidsbygda 344, 2. Ole Arild Aa, Hyen 342, 3. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand 340

V55: 1. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 349, 2. Arild Fure, Stryn 344, 3. Bjørnar Osnes, Syvde 334

Hovedskyting:

Klasse NU: 1. Mathias Henriksen, Bryggja 187, 2. Thitiphan Ngoenaree, Almenning 233, 3. Axel Nikolai Nyttingnes, Hundeide 242, 4. Patrick Solheim, Almenning 229

Klasse R: 1. Emma Årdal, Almenning 243, 2. Kristine Solheim, Almenning 239, 3. Angelica Årvik, Almenning 228, 4. Petter totland, Bryggja 224

Klasse ER: 1. Henrik Haugen, Fiskå 248, 2. Lina Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 247, 3. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide 242, 4. Emilie Selstad, Almenning 241, 5. Isak Andre Berget, Dalane 240, 6. Ole Kristian Lødemel, Hornindal og Markane 239, 6. Jakob Mathias Nesheim Aardalsb, Eidsbygda 239, 8. Magnus Garnes, Almenning 237

Klasse J: 1. Ask Aarsæther, Hovdebygda og Ørsta 245, 2. Jakob Lotsberg, Nordbygda og Rand 242, 3. Richard Solheim, Almenning 240, 4. Siren Margrethe Berget, Dalane 233, 5. Bendik Sagebø-Kolseth, Bryggja 233, 6. Mathias Johnsen, Almenning 233, 7. Jonas Totland, Bryggja 231, 8. Sander Oksholen, Almenning 224

Klasse EJ: 1. Viljar Riksheim, Hovdebygda og Ørsta 232

Klasse NV: 1. Mathias Holmen, Hovdebygda og Ørsta 226

Klasse V65: 1. Per Ulvestad, Hovdebygda og Ørsta 247, 2. Idar Berget, Dalane 247, 3. Magne Skårbø, Stadlandet 244

Klasse V73: 1. Karstein Velle, Fiskå 249, 2. Svein Hoem, Stryn 248, 3. Erling Sylte, Fiskå 247, 4. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand 247, 5. Knut Lillestøl, Hornindal og Markane 246

Klasse 1: 1. Rudi Lødemel, Hornindal og Markane 245

Klasse 2: 1. Amalie Wollmann, Hovdebygda og Ørsta 243, 2. Ole Kristian Aasen, Haugen 242, 3. Ørjan Sagebø-Kolseth, Bryggja 240

Klasse 3: 1. Tor Erik Halsteinslid, Haugen 236, 2. Leif Gunnar Ødegård, Bryggja 233

Klasse 4: 1. Jan Ove Lotsberg, Nordbygda og Rand 239, 2. Ingebrigt Berget, Dalane 238, 3. Per Tore Taklo, Hundeide 237, 4. Bendik Stokland, Stadlandet 231, 5. Terje Lundebrekke, Stadlandet 230, 6. Kristian Lotsberg, Nordbygda og Rand 228

Klasse 5: 1. Regine Nesheim, Eidsbygda 244, 2. Ole Arild Aa, Hyen 242, 3. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand 242, 4. Arve Halsteinslid, Haugen 239, 5. Ben Magne Stokland, Stadlandet 239

Klasse V55: 1. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 249, 2. Arild Fure, Stryn 246, 3. Odd Hestenes, Bryggja 238, 4. Bjørnar Osnes, Syvde 236, 5. Kjell Arne Myrvoll, Syvde 233, 6. Kjell Magne Åshamar, Hundeide 233