Arrangerte SSF Cup på Tua

Søndag arrangerte Eid IL SSF Cup i langrenn på Tua, og både lokale og tilreisande utøvarar deltok.

CUP: SSF Cup gjekk av stabelen på Tua søndag, og rundt 100 deltakarar var med på rennet.   Foto: Fjordabladet

Sport

Grunna mangel på snø i vinter, var dette det første offisielle skirennet som har vore arrangert lokalt denne vinteren der skiløparane har kome frå andre klubbar. På start stod nemleg langrennsløparar frå Eid IL, Stårheim IL, Haugen IL, Markane IL, Førde IL, Sogndal IL, Nordhordaland, Fjellhug/Vereide, IL Bjørn, Hafslo I, Kaupanger IL, Hardbagg IL og Jølster IL

Sigrar og pallen

Det var fleire av dei lokale skiløparane som hevda seg under rennet.

Linnea Melheim Espe (Stårheim IL) gjekk inn til siger i klasse jente 16 år. Tørres Bjelland Nøstdal (Eid IL) gjekk også inn til siger, i klasse gutar 15 år.

I tillegg til dette vart det også pallplassar på Olve Mo Kalhagen (Eid IL i klasse gutar 12 år, Agnes Bjelland Nøstdal (Eid IL) i jenter 12 år, Elias Endal Hellesø (Stårheim IL) i klasse gutar 13 år og Mia Melheim Espe (Stårheim IL) i jente 13 år.

Resultat SSF Cup

Gutar 8 år

Lavrans Bjelland Nøstdal (Eid IL)

Ari Petrus Prøven Borgund (Eid IL)

Andreas Haugarvoll (Haugen IL)

Aksel Dalset Lødøen (Haugen IL)

Magnus Smørdal Hjelle (Haugen IL)

Jenter 8 år

Jenny Sundal Digernes (Eid IL)

Marie Smørdal Hjelle (Haugen IL)

Camilla Haugarvoll (Haugen IL)

Gutar 9 år

Viljar Haughovd (Stårheim IL)

Syver Melheim Espe (Stårheim IL

Severin Nes Hjelle (Eid IL)

Gutar 10 år

Samuel Henden (Eid IL)

Samson Bakke (Stårheim IL)

Trym Hovden Pile (Eid IL)

Jenter 10 år

Ingeborg Smørdal Hjelle (Haugen IL)

Oda Mo Kalhagen (Eid IL)

Gutar 11 år

Sivert Tomasgard (Eid IL)

Jenter 11 år

Konstanse Henden (Eid IL)

Ragnhild Smørdal Hjelle (Haugen IL)

Kaja Olsen Kroken (Eid IL)

Gutar 12 år 2 km

1. David Engesæter (Førde IL) 00:06:05

2. Vebjørn Orheim Mundal (Sogndal IL) 00:06:28

3. Olve Mo Kalhagen (Eid IL) 00:07:23

Jente 12 år 2 km

1. Othilie (Førde IL) 00:06:42

2. Amanda Rørvik (Førde IL) 00:07:00

3. Agnes Bjelland Nøstdal (Eid IL) 00:07:09

4. Ronja Haughovd (Stårheim IL) 00:08.12

5. Malene Nes Hjelle (Eid IL) 00:08:38

6. Selma Lovisa Endal Andersson (Eid IL) 00:10:16

Gutar 13 år 3 km

1. Steffen Vårdal Helle (Førde IL) 00:10:47

2. Sivert Høyvik (Førde IL) 00:11:00

3. Elias Endal Hellesø (Stårheim IL) 00:11:25

4. Magnus Ytre-Hauge Ivesdal (Stårheim IL) 00:11:34

5. Sander Aske Grandheim (Fjellhug/Vereide) 00:11:45

6. Mats Dahlgren Hjelle (Eid IL) 00:12:35

Jente 13 år 3 km

1. Rebekka Otternes Lundekvam (Førde IL) 00:11:03

2. Mia Melheim Espe (Stårheim IL) 00:11:30

3. Jenny Bjørkhaug (Førde IL) 00:11:57

4. Ida Susanne Supphellen (Sogndal IL) 00:12:13

5. Aurora Furnes Degnepoll (Førde IL) 00:13:19

Gutar 14 år 3 km

1. Niklas Bosdal (Førde IL) 00:09:25

2. Isak Bøthun (Sogndal IL) 00:10:08

3.Gard Sønnesyn (IL Bjørn) 00:10:25

4. Nicolai Aske Granheim (Fjellhug/Vereide) 00:10:32

5. Esekiel Henden (Eid IL) 00:10:52

6. Ludvig Rørvik (Førde IL) 00:10:59

7. Jakob Amsrud Husa (Førde IL) 00:11:10

8. Sigbjørn Ytre-Hauge Ivesdal (Stårheim IL) 00:21:56

Gutar 15 år 5 km

1. Tørres Bjelland Nøstdal (Eid IL) 00:15:50

2. Aksel Bjørkhaug (Førde IL) 00:16:34

3. Sigve Hafstad Ottesen (Førde IL) 00:16:36

4. Stian Vårdal Helle (Førde IL) 00:17:33

5. Jørgen Sekse (Hafslo IL) 00:18:19

6. Lukas Magnus Endal (Eid IL) 00:18:32

7. Kasper Holme (Førde IL) 00:19:56

Jente 15 år 5 km

1. Sara Annie Bjørnhaug Aarnes (Markane IL) 00:18:34

2. Johanne Støfrig (Førde IL) 00:20:29

Gutar 16 år 5 km

1. Elias Amsrud Husa (Førde IL) 00:15:40

2.Thomas Tefre (Førde IL) 00:15:56

3. Anton Tveito (Kaupanger IL) 00:16:38

4. Trygve Myrold (Stårheim IL) 00:16:52

5. Martin Espe (Førde IL) 00:17:41

Jente 16 år 5 km

1. Ann Kristin Aaland (Hardbagg IL) 00:17:45

1. Linnea Melheim Espe (Stårheim IL) 00:17.45

3. Oda Sønnesyn (IL Bjørn) 00:18:30

4. Mali Monica Engesæter (Førde IL) 00:18:51

5. Lydia Årdal (Jølster IL) 00:20:29

Kvinner 17 år 5 km

1. Hedda Kleiven Eikeset (Førde IL) 00:18:23

Menn 17 år 10 km

1. André Aske Granheim (Fjellhug/Vereide) 00:28:08

Menn 19-20 år 10 km

1. Even Nesgård (Fjellhug/Vereide) 00:27:06