Ingebrigt Nes Hjelle

Til topps i Ullsrennet

I dag, laurdag 4. januar, vart Ullsrennet i klassisk stil arrangert. I klassen gutar 16 år gjekk Ingebrigt Nes Hjelle, Eid IL, til topps i den 7,5 kilometer lange løypa som 16-åringane gjekk.

SSF Cup Ullsrennet laurdag 4. januar gjekk som planlagt i dag. Der gjekk Ingebrigt Nes Hjelle til topps i klassen gutar 16 år. Ullsrennet Sprint vert avvikla som planlagt i morgon.  Foto: Skiforbundet

Sport

I klassen gutar 13. år var det Øyvind Ariansen, Eid IL, som hadde beste tid i den tre kilometer lange løypa. I dei aller yngste klassane, gutar og jenter opp til 11 år var løypa ein kilomter. Får begge kjønn i klassane 11 og 12 år var løypa to kilometer.  Vidare var løypa 3 til 5 kilometer alt etter alder.

I morgon er det nytt renn, då i fristil.

Resultatliste:

Jenter 8 år: Eira Sveen Hatledal, Markane IL, Ava Berstad Hjellbakk, Markane IL, og Jenny Tomasgard, Eid IL.

Gutar 8 år: Ari Petrus Prøven Borgund, Eid IL, Aksel Guddal Breivik, Markane IL, Andris Flore, Markane IL, Jakob Sandbakk, Markane IL, Jørgen Sandbakk, Markane IL, og Marius Svidal Sande, Fjellhug/Vereide IL.

Jenter 9 år: Isabel Bøthun, Sogndal IL, Astrid Frøysland, Førde IL,  Ronja Sveen Hatledal, Markane IL, og Brita Svarstad Heggdal, Markane IL.

Gutar 9 år: Syver Melheim Espe, Stårheim IL, Karl Daniel Gretland, Hovdebygda IL, Viljar Haughovd, Stårheim IL, Elias Berstad Hjellbakk, Markane IL, Ludvig Loen, Markane IL, Severin Nes Hjelle, Eid IL, og Nikolai Rørvik, Førde IL

Jenter 10 år: Oda Mo Kalhagen, Eid IL, og Ane Hjelmeset Kirkeeide, Markane IL.

Gutar 10 år: Boye Flore, Markane IL, Peder Tafjord Meland, Stårheim IL, og Trym Hovden Pile, Eid IL.

Jenter 11 år:

1. Kornelia Trøsken, 08:04.2, Markane IL,

2. Ida Frøysland, 08:25.9, Førde IL

3.Olina Svarstad Heggdal, 08:43.9, Markane IL

4. Elisabeth Kusslid, 10:11.0, Førde IL

4. Kristine Sølvberg, 10:11.0, Førde IL

6. Oda Heltne Tønnessen, 11:40.2, Volda T og IL

Gutar 11 år:

1.Andreas Otternes Lundekvam, 07:48.1, Førde IL

2. David Amsrud Husa, 08:10.8, Førde IL

3.Sivert Tomasgard, 09:53.6, Eid IL

Jenter 12 år:

1. Othilie Bosdal Thorsen, 08:23.4, Førde IL

2. Amanda Rørvik, 09:03.1, Førde IL

3. Agnes Bjelland Nøstdal, 09:46.1, Eid IL

4. Malene Nes Hjelle, 09:48.9, Eid IL

5. Selma Lovisa Endal Andersson, 10:35.9, Eid IL

Gutar 12 år:

1. David Engesæter, 07:22.4, Førde IL

2. Olve Mo Kalhagen, 08:21.4, Eid IL

3. Tobias Paulen, 08:31.2, Førde IL

4. Leon Tveito, 08:34.4, Kaupanger IL

5.Amund Flore, 10:26.8, Markane IL

3. kilometer:

Gutar 13 år:

1. Øyvind Ariansen, 12:58.2, Eid IL

2. Sivert Høyvik, 13:19.6, Førde IL

3. Steffen Vårdal Helle, 13:59.9, Førde IL

4. Sander Aske Granheim, 14:51.7, Fjellhug/Vereide IL

5. Mats Dahlgren Hjelle, 16:12.9, Eid IL

6. Rasmus Loen, 22:17.4, Markane IL

Gutar 14 år:

1. Niklas Bosdal Thorsen, 11:48.5, Førde IL

2. Isak Bøthun, 12:23.7, Sogndal IL

3. Nicolai Aske Granheim, 13:19.5, Fjellhug/Vereide IL

4. Gard Sønnesyn, 13:35.1, IL Bjørn

5. Jakob Amsrud Husa, 13:46.9, Førde IL

6. Marius Saure Riise, 16:06.9, Høvdingen, IL

Jenter 14 år:

1.Katrine Svarstad Heggdal, 12:54.8, Markane IL

2. Oda Svarstad Hole, 17:26.0, Markane IL

Jenter 13:  

1. Rebekka Otternes Lundekvam, 12:57.0, Førde IL

2. Ingeborg Rørvik, 13:49.3, Førde IL

3. Jenny Bjørkhaug, 13:59.3, Førde IL

4. Dorthea Gretland, 14:01.7 01:04.7 Hovdebygda IL

5. Aurora Furnes Degnepoll, 14:17.6 01:20.6 Førde IL

6. Ida Susanne Supphellen, 15:02.2 02:05.2 Sogndal IL

7. Oda Paulen, 15:19.6 02:22.6 Førde IL

8. Mia Vatne Aa, 15:34.4 02:37.4 Hovdebygda IL

5. kilometer:

UH menn:

1. Ivar Ulvedal, 29:38.7, Veten IL

Kvinner 19/20 år:

1. Ane Brekke, 16:09.0, Førde IL

2. Gyrid Øygard, 17:23.1, Førde IL

Kvinner 18 år:

1. Stina Hillestad, 16:50.8, Hafslo IL

2. Henriette Skaflestad Hegrenes, 19:17.2, Førde IL

Kvinner17 år:  

1.Kristina Skaflestad Hegrenes 19:11.3, Førde IL

Gutar 15 år:

1. Jørgen Gretland, 14:42.6, Hovdebygda IL

2. Torje Seljeset, 15:13.4, Markane IL

3. Magnus Furnes Degnepoll, 16:05.2 01:22.6 Førde IL

4. Stian Vårdal Helle, 16:16.3, Førde IL

5. Sigve Hafstad Ottesen, 16:52.1, Førde IL

6. Lukas Magnus Endal Andersson, 17:55.0, Eid IL

7. Kasper Holme, 19:25.1, Førde IL

Jenter 16 år:

1 123 Mali Monica Engesæte,r 17:48.9, Førde IL

2. Oda Sønnesyn, 18:09.7, IL Bjørn

3. Linnea Otternes Lundekvam, 18:24.5, Førde IL

Jenter 15 år:

1. Sara Annie Bjørnhaug Aarnes, 18:02.6, Markane IL

2. Johanne Støfring, 18:16.1, Førde IL

3. Guri Line Brekke, 18:46.5, Førde IL

4. Mari Sofi Meland, 19:03.9, Markane IL

5. Jenny Sølvberg, 19:53.5, Førde IL

6. Ada Johanne Borgund, 20:28.1, Eid IL

7. Oddrun Hjelmeset Kirkeeide, 21:01.4, Markane IL

8. Frøya Haughovd, 22:54.6, Stårheim IL

10 kilometer:

Menn 17 år:

1 93 Gard Reppen Vigdal 30:08.4 00:00.0 Jotun IL

2 92 André Aske Granheim 30:26.2 00:17.8 Fjellhug/Vereide IL

Ullsrennet 15 km klassisk:

Menn senior:  

1.Dan Børge Saure 47:36.0 00:00.0 Bjørke IL

2. Johnny Saure Riise 48:38.9 01:02.9 Hovdebygda IL

Menn 19/20 år:

1. Eskil Hov 41:43.0 00:00.0 Kaupanger IL

2. Adrian Flote 45:23.2 03:40.2 Hovdebygda IL

3. Even Nesgård 46:06.4 04:23.4 Fjellhug/Vereide IL

7,5 kilomter:

Gutar 16 år:

1. Ingebrigt Nes Hjelle, 21:21.9, Eid IL

2. Elias Amsrud Husa, 21:41.6, Førde IL

3. Anton Tveito, 22:05.3, Kaupanger IL

4. Thomas Tefre, 23:23.4, Førde IL

5. August Da Silva Sveen, 23:36.6, Jotun IL

6. Erik Alnes Litsheim, 24:45.8, Førde IL