Landsdelskretsstemne

Regine på andreplass

I helga arrangerte Utvik og Innvik Skyttarlag i samarbeid med Olden Skyttarlag Landsdelskretsstemne i miniatyr.

ANDREPLASS: Regine Nesheim, Eidsbygda, fekk 346 poeng og tok andreplassen i klasse 3-5 under Landsdelskretsstemne i miniatyr.   Foto: Tormod Flatebø

Nyhende

Stemnet vart arrangert på innandørsbana i Innvik, og totalt var det 170 deltakarar som var påmeldt på førehand. Fleire av desse skyttarane var frå Fjordane krets, som då omfattar både Nordfjord, Sunnfjord og Sogn. Regine Nesheim var blant dei lokale skyttarane som gjorde det best og kom på andreplass i klasse 3–5 med 346 poeng.

Meisterskap

Klasse 3-5: 1. Anette Thingbø Sundnes, Balestrand 347p, 2. Regine Nesheim, Eidsbygda 346p, 3. Vegard Solhaug, Aurland 345p, 4. Sigmund Haugen Kjosaas, Dale (Sunnfjord) 344p, 5. Reidun Kristin Knapstad, Florø 343p, 6. Ole Arild Aa, Hyen 343p, 7. Roger Nesheim, Eidsbygda 343p, 8. Ove Sunde, Dale (Sunnfjord) 343p, 9. Arve Halsteinslid, Haugen 342p, 10. Nils Thomas Valand, Aurland 342p, 11. Geir Kjetil Aa Hope, Hyen 342p, 12. Elisabeth Steinfeld Leganger, Holsen 342p, 13. Oddlaug Ellingsen Årskaug, Oppedal/Brekke 341p, 14. Lennarth Olsen, Sogndal 340p, 15. Svein Kåre Furre, Leikanger 338p, 16. Jan Roger Hoff, Viksdalen 337p, 17. Kjell Bøe Bjørgum, Aurland 337p, 17. Rune Virkesdal, Nyborg 337p, 19. Christian Køhl, Sogndal 337p, 20. Nils Holme, Hyen 337p, 21. Stine Njøs Eikeland, Leikanger 337p, 21. Janne Haugnes, Florø 337p, 23. Anders Grøndal, Farnes 337p, 24. Marthe Køhl, Sogndal 336p, 25. Bertel Oddne Mjellem, Hyen 336p, 26. Lars Elling Haugsvær, Oppedal/Brekke 335p, 27. Ørjar Eiken, Hyllestad 335p, 28. Ørjan Aven, Førde 335p, 29. Maia Vetti Grøndal, Farnes 335p, 30. Odd Arne Langedal, Førde 335p, 31. Ivar Husum, Leikanger 334p, 32. Sveinung Søyland Moen, Førde 334p, 33. Arild Wergeland, Oppedal/Brekke 334p, 34. Eivind Yttri, Leikanger 334p, 35. Per Tore Taklo, Hundeide 332p, 36. Jan Ove Lotsberg, Nordbygda og Rand 332p, 37. Lars Hallvard Ese, Balestrand 331p, 38. Bjarne Eriksen, Nordbygda og Rand 330p, 39. Janne Tormodset, Viksdalen 325p, 40. Ove Ynnesdal, Bjordal/Søreide 325p, 41. Jan Helge Furre, Leikanger 324p, 42. Terje Lundebrekke, Stadlandet 323p.

V55: 1. Vidar Haugeplass, Aurland 349p, 2. Magnar Isene, Førde 348p, 3. John Steinar Sandven, Førde 347p, 4. Terje Alværvik, Gaular 346p, 5. Kjell Næss, Leikanger 345p, 6. Ove Grimsbø, Førde 345p, 7. Bengt Næss, Hafslo 344p, 8. Per Atle Fredheim, Hafslo 343p, 9. Bjarne Sandvik, Knipenborg 341p, 10. Arvid Brennset, Leikanger 341p, 11. Helge Øystein Dvergsdal, Jølster 341p, 11. Bjarte Haugnes, Florø 341p, 13. Jon Magnar Gjerland, Holsen 340p, 14. Reidar Hestetun, Tønjum 340p, 15. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 340p, 16. Robert Sandvik, Knipenborg 339p, 17. Magne Forberg, Aurland 339p, 18. Jens Terje Hammervoll, Sogndal 338p, 19. Ingunn Marie H. Sandvik, Knipenborg 334p, 20. Arild Fure, Stryn 333p, 21. Oddmund Tormodset, Viksdalen 328p, 22. Odd Hestenes, Bryggja 321p.

J, 16–17 år: 1. Kine Haugeplass, Aurland 349p, 2. Sølve Njøs Eikeland, Leikanger 348p, 3. Sigve Vikesland, Aurland 346p, 4. Erlend Ellingsen Årskaug, Oppedal/Brekke 345p, 5. Deidre Konstanse S Skilbrei, Førde 345p, 6. Johan Hamre Nornes, Leikanger 345p, 7. Stian Skeistrand, Eidsbygda 339p, 8. Jakob Lotsberg, Nordbygda og Rand 339p, 9. Fredrik Taklo, Hundeide 337p, 10. Ida Grimestad Krone, Gaular 335p, 11. Knut Jonas Gunvordal, Sogndal 332p.

ER, 14–15 år: 1. Alida Marie Ulvik, Gaular 350p, 2. Kristin Husum, Leikanger 347p, 3. Mathilde Håvåg Wergeland, Oppedal/Brekke 347p, 4. Ada Bertine Gunvordal, Sogndal 345p, 5. Ole Johan Dale, Hyllestad 343p, 6. Magnus Håland Moen, Leikanger 342p, 7. Greger Bjørhovde, Haugen 335p, 8. Ole Kristian Lødemel, Hornindal og Markane 335p, 9. Daniel Matias Mjellem, Hyen 331p, 10. Klaus Henrik Dyrdal, Gaular 330p, 11. Hedda Sølvberg, Nordbygda og Rand 330p, 12. Hannah Aurora Rutledal, Gula 329p, 13. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide 328p, 14. Jakob Mathias Nesheim Aardalsbakke, Eidsbygda 326p, 15. Live Randen Fardal, Leikanger 310p, 16. Noah Hatlenes, Utvik og Innvik 303p.

R, 11–13 år: 1. Ingrid Husum, Leikanger 348p, 2. Lars Rune Mjellem, Hyen 338p, 3. Guro Instefjord Brekken, Leikanger 313p.

V65: 1. Ottar Strandheim, Lavikdal 348p, 2. Jon Strandheim, Hyllestad 345p, 3. Harry Gram, Førde 342p, 4. Odd Peter Skinlo, Hyen 339p, 5. Magne Skårbø, Stadlandet 336p.

V73: 1. Egil Melvær, Florø 349p, 2. Ola Loneland, Dale (Sunnfjord) 348p, 3. Toralf Tøsse, Aurland 347p, 4. Ludvig Indrebø, Farnes 346p, 4. Magnar Molland, Sogndal 346p, 6. Oddvar Råsberg, Nesse 345p, 7. Knut Lillestøl, Hornindal og Markane 344p, 8. Bjarte Fanøy, Florø 342p, 9. Kåre Olav Skår, Vadheim 340p, 10. Svein Hoem, Stryn 339p, 11. Ola Sørdal, Florø 337p, 12. Steinar Røyrvik, Farnes 337p, 13. Anders Søreide, Bjordal/Søreide 335p, 14. Toralf Årdal, Jølster 335p, 15. Oddvar Refsnes, Dale (Sunnfjord) 332p.

Klasse 2: 1. Frode Ølmheim, Leikanger 341p, 2. Ole Kristian Aasen, Haugen 341p, 3. Leif Halvor Kårstad, Gaular 339p, 4. Arve Søreide, Bjordal/Søreide 337p, 5. Kjell Kjosaas, Dale (Sunnfjord) 337p, 6. Vidar Leganger, Holsen 336p, 7. Ivar Meek Ljotebø, Vadheim 334p, 8. Kjell Nornes, Leikanger 333p, 9. Eva Ynnesdal, Bjordal/Søreide 333p, 10. Morten Norheim, Hafslo 331p, 11. Lisa Meek Ljotebø, Vadheim 328p.

EJ, 18 år: 1. Hege Haugeplass, Aurland 343p, 2. Bendik Stokland, Stadlandet 338p, 3. Jakob Witt, Fjordane 334p, 4. Sindre Birknes Indrebø, Gula 328p.

Hovudskyting

Klasse 2: 1. Frode Ølmheim, Leikanger 246p, 2. Ole Kristian Aasen, Haugen 246p, 3. Leif Halvor Kårstad, Gaular 242p, 4. Arve Søreide, Bjordal/Søreide 240p, 5. Vidar Leganger, Holsen 239p, 6. Ivar Meek Ljotebø, Vadheim 239p, 7. Kjell Kjosaas, Dale (Sunnfjord) 239p, 8. Morten Norheim, Hafslo 237p, 9. Kjell Nornes, Leikanger 236p, 10. Eva Ynnesdal, Bjordal/Søreide 236p, 11. Lisa Meek Ljotebø, Vadheim 233p.

Klasse 1: 1. Gro Agnethe Nybø, Tønjum 245p, 2. Ann Therese Gausemel, Hornindal og Markane 245p, 3. Rudi Lødemel, Hornindal og Markane 241p, 4. Andreas Sunde, Olden 241p, 5. Oddgeir Skeistrand, Eidsbygda 241p, 6. Audun Gausemel, Hornindal og Markane 239p, 7. Eivind Ole Skåden, Utvik og Innvik 239p, 8. Espen Aarreberg, Utvik og Innvik 234p, 9. Magne Olav Reme, Utvik og Innvik 231p, 10. Morten Taraldset, Hornindal og Markane 229p.

NU, -15 år: 1. Ari Borgund, Haugen, 1. Hanna Instefjord Brekken, Leikanger, 1. Eskil Frøholm, Utvik og Innvik, 1. Ole Håkon Gunvordal, Sogndal, 1. Linnea Hatlenes, Utvik og Innvik, 1. Alfred Hope, Hyen, 1. Sofie Hope, Hyen, 1. Aksel Skåden, Utvik og Innvik, 1. Gulla Langedal Sortland, Førde.

NV, 16+ år: 1. Nora Helen Olsen Johme, Gaular 235p.