Vallistene til dei politiske partia som stiller til val i Stad kommune

Desse skal kjempe om dei 33 plassane i kommunestyret

Listeframlegga til dei politiske partia som stiller lister ved kommunevalet i Stad kommune er no levert inn frå partia. Fjordabladet presenterer her listene. Dei kommulerte kandidatane er markert med utheva skrift.

Paul Jackob Helgesen er ordførarkadidat for Stad Senterparti.   Foto: Tormod Flatebø

Stad Ap stiller med denne duoen, Jan Vidar Smenes og Siri Sandvik, ordførarkandidat, på topp til kommunevalet til hausten.  Foto: Tormod Flatebø

Alfred Bjørlo er ordførarkandidat for Stad Venstre.   Foto: Anna Wuttudal

Anfinn Sjåstad er listetopp for Stad Frp.   Foto: Tormod Flatebø

Ordførarkandidat: Geir Årvik er Høgre sin ordførarkandidat til kommunevalet i Stad kommune til hausten.  Foto: Tormod Flatebø

Ronald Dalsbø er listetopp for Stad Krf.  

Nyhende

Kommunestyret i nye Stad kommune skal ha 33 medlemmer. Kommunestyret i Eid har i dag 29 medlemmer, og kommunestyret i Selje har 17 medlemmer. I tillegg har Bryggja 5 medlemmer i Kommunestyret i Vågsøy. Totalt er det i dag 51 folkevalde i Selje, Bryggja og Eid. Spørsmålet er om det vert meir demokrati ved ein så strek reduksjon av talet på Folkevalde i Stad kommune?


 

Stad Høgre

1. Geir Årvik, Stadlandet, 1962

2. Einar O. Midtbø, Bryggja, 1951

3. Jostein Huneide, Nordfjordeid, 1946

4. Wanja Lien, Selje, 1973

5. Solveig Olaug Midtbø, Bryggja, 1958

6. Øyvind Dybveit, Nordfjordeid, 1971

7. Magne Fure, Selje, 1976

8. Rebecca Holmøyvik Starheim, Stårheim, 1997

9. Ove Kjøllesdal, Kjølsdalen, 1960

10. Sverre Leikanger, Stadlandet, 1982

11. Frank Hessevik, Bryggja, 1958

12. Anne Liv Ervik, Stadlandet, 1958

13. Rune Sætren, Nordfjordeid, 1982

14. Kjetil Vetrhus, Flatraket, 1971

15. Birte Kristiansen, Nordfjordeid, 1997

16. Bjarne Krakereid, Selje, 1957

17. Per Kjetil Stautland, Nordfjordeid, 1966

18. Caroline Erviksæter, Kjølsdalen, 1964

19. Odd Hestenes, Bryggja, 1951

20. Arild Dag Myklebust, Stadlandet, 1983

21. Gaute Hovden, Nordfjordeid, 1978

22. Eivind Kupen, Bryggja, 1995

23. Helge Solheim, Flatraket, 1952

24. Arild Øyen, Nordfjordeid, 1960

25. Sveinar Alfred Leikanger, Stadlandet, 1982

26. Michal Nygård, Flatraket, 1984

27. Tommy Silden, Selje, 1981

28. Martin Solibakke, Bryggja, 1952

29. Jan Magne Heggedal, Bryggja, 1951



 

Stad SV

1. Håkon Sjåstad, Stadlandet, 1962

2. Rita Karin Nyland, Nordfjordeid, 1971

3. Bent-Inge Borgund, Nordfjordeid, 1975

4. Siv Olaug Emdal, Nordfjordeid, 1960

5. Mohamed Abdi Sheikh, Nordfjordeid, 1970

6. Sara Røe, Nordfjordeid, 1991

7. Gert Meyer, Bryggja, 1954

8. Jorunn Elfrida Sandvik, Hjelle, 1956

9. Doris Anne Eide, Venøy, 1955

10. Bjørn Arild Østby, Nordfjordeid, 1952

11. Jeanette Løvoll, Nordfjordeid, 1978

12. Svein Mikal Vidnes, Nordfjordeid, 1972

13. Caliyo Mohamed, Nordfjordeid, 1997

14. Victoria Opheim Humborstad, Nordfjordeid, 1998

15. Michael Pavelich, Haugen, 1954

16. Vigdis Heimdal Reksnes, Stårheim, 1982

17. Irene Stokker, Bryggja, 1947

18. Ester Lauren Andreassen, Årsheim, 1953

19. Bereket Welday Bilen Agew, Nordfjordeid, 1986

20. Herdis Johanne Bergset, Nordfjordeid, 1960

21. Inga Bodil Sønderland, Nordfjordeid, 1947

22. Jørgen Rolighed Bergset, Nordfjordeid, 1960


Stad Venstre

1. Alfred Bjørlo, 1972, Eid, 1972

2. Helle Frogner, 1978, Selje, 1978

3. Knut Tore Nes Hjelle, Eid, 1972

4. Kristianne Nore, Bryggja, 1974

5. Gunnar Silden, Selje, 1952

6. Kirsti Ohrvik Olsen, Eid, 1969

7. Anna Teresa Villar Sundal, Eid, 2001

8. Kariann Myklebust Fagerli, Barmen, 1977

9. Sylvia Hammersvik, Eid, 1949

10. Stig Gunnar Myren, Eid, 1968

11. Svein Rotevatn, Eid, 1954

12. Jon Frogner, Selje, 1977

13. Ingebjørg Flyum Bjørlo, Eid, 2000

14. Ole-Ansger Nepomuk Martini, Eid, 1999

15. Marilyn Osmundsvåg, Selje, 1969

16. Svein Arne Henjesand, Eid, 1963

17. Solveig Sandven Kjesbu, Eid, 1978

18. Anita Otneim Hoddevik, Selje, 1970

19. Inge Adelsten Engebretsen, Eid, 1971

20. Linda Gotteberg, Eid, 1968

21. Joachim Scobie, Eid, 1969

22. Håvard Fagerli, Selje, 1976

23. Vidar Rasmussen, Eid, 1946

24. Jorunn Breiteig, Eid, 1963

25. Bettina Vick, Selje, 1971

26. Arve Dahl, Eid, 1945

27. Siv Langøen Rotevatn, Eid, 1958

28. Ståle Åhjem, Selje, 1962

29. Yngve Løkken Kjørstad, Eid, 1977

30. Webjørn Moa, Eid, 1948

31. Svanhild Otterøy Lothe, Eid, 1944

32. Julie Ervik, Selje, 1990

33. Brit Moa, Eid, 1950

34. Ole Herman Ludvigsen, Eid, 1977

35. Gabriel Frogner, Selje, 2001

36. Karoline Austring, Selje, 1993

37. Hilde Henriksen, Eid, 1953

38. Gunvald Ludvigsen, Eid, 1949

39. Johan Kroken, Selje, 1943

Stad AP

1. Siri Sandvik, Eid, 1968

2. Jan Vidar Smenes, Selje, 1972

3. Judith Kvåle, Selje, 1969

4. Hans-Petter Gilleshammer, Eid, 1964

5. Ådne Nes Kleppe, Eid AUF, 1998

6. Tone Flem Ulvestad, Eid, 1968

7. Åge Lundebrekke, Selje, 1960

8. Anne Tove Thorsnes, Eid, 1961

9. Martin Anders Nygård, Selje, 1989

10. Torild Natvik, Eid, 1969

11. Therese Lien Smenes, Selje, 1977

12. Nils Helge Løkling, Eid, 1950

13. Harald M Kvame Hansen, Selje, 1969

14. Martha Kjøllesdal, Eid, 1968

15. Berner Midthjell, Eid, 1952

16. Nina Refvik, Selje, 1969

17. Arve Espe, Eid, 1953

18. Eli Eide Årevik, Selje, 1957

19. Inga Olin Nesbø, Eid (AUF), 1995

20. Bjørn Berge, Selje, 1955

21. Liv Stokkenes Jacobsen, Eid, 1948

22. Kristina Kostopoulos, Eid, 1979

23. Atle Oen, Eid, 1976

24. Siri Karlsen, Eid, 1965

25. Eli Bente Lote Henden, Eid, 1965

26. Are Fagerli, Eid, 1964

27. Sveinung Pile, Eid, 1978

28. Randi Nyhammer Taklo, Eid, 1978

29. Srilogarajah Pasupathy, Eid, 1964

30. Atle Riksfjord, Selje, 1980

31. Olav Grov, Eid, 1960

32. Vivian Nygård Sætren, Selje, 1973

33. Kjell Haugland, Eid, 1942

Stad Senterparti

1. Paul Jacob Helgesen, Nordfjordeid, 1978

2. Gunn Karin Sande, Leikanger, 1960

3. Betty Hessevik, Bryggja, 1960

4. Ståle Sandal, Nordfjordeid, 1977

5. Stein Inge Torheim, Nordfjordeid, 1997

6. Rakel Viktoria Sørhaug, Bryggja, 2000

7. Malene Friberg, Drage 1994

8. Astrid Grete Torheim, Stårheim, 1970

9. Sidsel Helene Otnes, Årsheim, 1959

10. Reiel Fagerlid, Bryggja, 1948

11. Kjetil Friberg, Drage, 1964

12. Øystein Ragnar Åsebø, Hjelle 1988

13. Kjell Magnar Flølo, Selje, 1959

14. Ida Elisabeth Lien, Haugen, 1968

15. Liv Wenche Sjøthun, Selje, 1966

16. Anders Kjøllesdal, Kjølsdalen, 1979

17. Thomas Sekkingstad Kvamme, Selje, 1993

18. Øyvind Fagerlid, Bryggja, 1975

19. Hilde Rotihaug, Nordfjordeid, 1980

20. Ylva Petrikke Altin Seljenes, Stårheim, 1986

21. Åge Ervik, Ervik, 1957

22. Nikolai Åshamar, Nordfjordeid, 1993

23. Bjørnar Myklebust, Bryggja, 1990

24. Rønnaug Torheim, Hunvik, 1971

25. Jetmund Nyvang, Bryggja, 1958

26. Olav Berstad, Kjølsdalen, 2001

27. Henrik Otnes, Årsheim, 1988

28. Gunnbjørg Tufte, Haugen, 1991

29. Silje Brobakke, Bryggja, 1983

30. Eldrid Rimmereid, Kjølsdalen, 1974

31. Iselin Endal, Bryggja, 1974

32. Øyvind Henden, Hennebygda, 1991

33. Eva Kristin Eide, Bryggja, 1990

34. Hanne Marie Utvær, Barmen, 1975

35. Magne Husevåg, Bryggja, 1960S

36. Øystein Kongsvik, Flatraket, 1979

37. Asle Helge Hundeide, Hundeide, 1974

38. Anne Karin Rand, Nordfjordeid, 1965

39. Kristian Teigen, Kjøde, 1982

Stad Framstegsparti

1. Anfinn Sjåstad, Stadlandet, 1964

2. Per Tore Borgund, Nordfjordeid, 1965

3. Hogne Bleie, Bryggja, 1967

4. Elisabeth Irene Hoel, Stadlandet, 1981

5. Jarle Kennet Pedersen, Nordfjordeid, 1969

6. Turid Vassliås Borgund, Nordfjordeid, 1960

7. Dagfinn Kvamme, Stadlandet, 1962

8. Ole Nordnes, Nordfjoreid, 1990

9. Robert Steen Ervik, Stadlandet, 1971

10. Arvid Eltvik, Selje, 1965

11. Torkild Husevåg, Nordfjordeid, 1979

12. Sissel Marie Kvamme, Stadlandet, 1966

13. Arnt-Ove Nilsen, Stadlandet, 1974

14. Jarle Teige, Stadlandet, 1963

15. Ole Borgund, Stadlandet, 1953

16. Knut Vidar Sætre, Nordfjordeid, 1974


Stad Kristeleg Folkeparti

1. Ronald Dalsbø, Stadlandet, 1968

2. Sissel Ommedal, Nordfjordeid, 1955

3. Jessica Haaland, Stadlandet, 1988

4. Petter Bakke, Nordfjordeid, 1974

5. Ruben Dalsbø, Stadlandet, 1997

6. Lars Helge Hopland, Nordfjordeid, 1980

7. Johannes Nome, Stårheim, 1981

8. Henning Drage, Stadlandet, 1956

9. Marit Myklebust, Nordfjordeid, 1940

10. Gunn Helgesen, Selje, 1956

11. Reidun Ytre-Hauge Ivesdal, Stårheim, 1978

12. Kim Rune Dalsbø, Stadlandet, 1985

13. Aud Holvik Nordpoll, Flatraket, 1948

14. Thomas Haaland, Stadlandet, 1985

15. Laila Myren, Stadlandet, 1952

16. Helge Totland, Bryggja, 1949

17. Jorun Glomnes, Bryggja, 1942

18. Magnar Barmen, Stadlandet, 1968

19. Johannes Nome – Stårheim

20. Hjørdis Dalsbø, Stadlandet, 1967