Vegard Taklo vann juniorklassen under Haugenstemna i baneskyting sist helg. (Foto: Magne Nesheim)

Vegard Taklo vann juniorklassen under Haugenstemna i baneskyting sist helg. Foto: Magne Nesheim

Baneskyting

Resultat «Haugenstemna» 2017

Sist helg arrangerte Haugen skyttarlag banestemne. 126 skyttarar deltok på stemnet.

I klasse 3-5 vann femteklassingen Ivar Fivelstad, Sunnylven skyttarlag 346 med solide 346 poeng. Ole Arild Aa tok andreplassen med 344 poeng. Av skyttarane frå Eid var det Arve Halsteinslid (5), Haugen skyttarlag, og Johanna Reksten (5),  Nordbygda og Rand skyttarlag, som hadde dei beste plasseringane med høvesvis femte og åttande plass.

Vegard Taklo, som tok andreplassen på Midtsommarstemnet på Tua med 348 poeng, på Haugenstemnet skaut han 349 poeng og vann juniorklassen.

Klasse 3-5: 1. Ivar Fivelstad, Sunnylven (5) 346, 2. Ole Arild Aa, Hyen (5) 344, 3. Reidun Kristin Knapstad, Florø (5) 344, 4. Hallgeir Aalvik, Florø (5) 341, 5. Arve Halsteinslid, Haugen (5) 341, 6. Nils Holme, Hyen (5) 341, 7. Svein Kåre Furre, Leikanger (5) 341, 8. Johanna Reksten, Nordbygda og Rand (5) 339, 9. Bjørn Inge Espe, Haugen (3) 336, 10. Kjell Folkestad, Haugen (5) 336, 11. Lars Næprud, Lillehammer (5) 336, 12. Anita Lystad, Hovdebygda og Ørsta (5) 336, 13. Finn Atle Oldeide, Sykkylven (5) 336.

V55: 1. Arvid Brennset, Leikanger 345, 2. Erling Sylte, Fiskå 344, 3. Ove Grimsbø, Førde 343, 4. Per Meel, Balestrand 343, 5. Lars Hallvard Ese, Balestrand 343, 6. Jon Magnar Gjerland, Holsen 343, 7. Andreas Solvik, Hornindal og Markane 342, 8. Bjarne Sandvik, Knipenborg 342, 9. Alf-Henrik Håker, Tresfjord 340, 10. Arild Fure, Stryn 338, 11. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 337, 12. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 337, 13. Magne Aarskog, Sundnes 333, 14. Per Atle Fredheim, Hafslo 329, 15. Roald Svoren, Bryggja 328, 16. Bengt Næss, Hafslo 327, 17. Harry Gram, Førde 326, 18. Kåre Arne Vemmelsvik, Bryggja 317, 19. Magnar Isene, Førde 240.

Klasse 1: 1. Karsten Birkeland, Hyllestad 249, 2. Lillian Karin Bjørdal, Hildre og Brattvåg 232.

Klasse 2: 1. Anne Sofie Knapstad, Eikefjord 327, 2. Rune Tryggestad, Sunnylven 314, 3. Ivar Meek Ljotebø, Vadheim 299.

Klasse 3: 1. Bjørn Inge Espe, Haugen 336, 2. Alf Roger Muldsvor, Hornindal og Markane 326, 3. Thor Einar Aurdal, Sykkylven 324, 4. Oddlaug Wergeland Kvame, Oppedal/Brekke 324, 5. Robert Inge Svoren, Bryggja 320, 6. Tor Erik Halsteinslid, Haugen 219

Klasse 4: 1. Ola Vangen, Stranda 335, 2. Trygve Aaland Tryggestad, Sunnylven 332, 3. Ben Magne Stokland, Stadlandet 332, 4. Per Roar Lillemo, Fjærland 332, 5. Kjell Oddvar Frøysa, Sunnylven 332, 6. Trond Petter Lystad, Hovdebygda og Ørsta 331, 7. Asbjørn Myklebust, Hovdebygda og Ørsta 331, 8. Nils Olav Frøysa, Sunnylven 331, 9. Dag Andre Hauge, Sunnylven 331, 10. Øystein Tytingvåg, Nordbygda og Rand 330, 11. Bjarne Eriksen, Nordbygda og Rand 325, 12. Bjørn Ove Muldsvor, Hornindal og Markane 323, 13. Per Tore Taklo, Hundeide 321, 14. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand 316, 15. Anders Tidemansen, Førde 237, 16. Jens Raunehaug, Sogndal 233, 17. Gisle Isene, Førde 228

Klasse 5: 1. Ivar Fivelstad, Sunnylven 346, 2. Ole Arild Aa, Hyen 344, 3. Reidun Kristin Knapstad, Florø 344, 4. Hallgeir Aalvik, Florø 341, 5. Arve Halsteinslid, Haugen 341, 6. Nils Holme, Hyen 341, 7. Svein Kåre Furre, Leikanger 341, 8. Johanna Reksten, Nordbygda og Rand 339, 9. Kjell Folkestad, Haugen 336, 10. Lars Næprud, Lillehammer 336, 11. Anita Lystad, Hovdebygda og Ørsta 336, 12. Finn Atle Oldeide, Sykkylven 336, 13. Bertel Oddne Mjellem, Hyen 334, 14. Ove Sunde, Dale (Sunnfjord) 334, 15. Vidar Skarsbø Dale, Leikanger 333, 16. Torill Lystad, Hovdebygda og Ørsta 330, 17. Christian Holstad Lilleng, Hildre og Brattvåg 234, 18. Ørjan Aven, Førde 232

Åpen klasse: 1. Leif Arne Grytten, Dovre og Dovreskog 242

Klasse JEG: 1. Asbjørn Kvam Karbø, Sunnylven 237

Klasse NU: 1. Greger Bjørhovde, Haugen 218, 2. Era Borgund, Haugen 234, 3. Thomas Espe, Haugen 208, 4. Aurora Grinde, Haugen 221, 4. Linnea Grinde, Haugen 210, 6. Lilja Dis Halsteinslid, Haugen 201, 6. Ruth Victoria Halsteinslid, Haugen 209, 8. Andrea Hjorthaug, Hjartåbygda 154, 8. Martine Hjorthaug, Hjartåbygda 233, 10. Victoria Hjelmeland Scobie, Haugen 208, 11. Aleksander Åshamar, Haugen 207, 11. Camilla Åshamar, Haugen 222

Rekrutt: 1. Ørjan Frøysadal Hauge, Sunnylven 346, 2. Sivert Vindfjell Frøholm, Utvik og Innvik 344, 3. Eirik Navelsaker, Flesberg 343, 4. Henrik Haugen, Fiskå 339, 5. Robin Lade Lie, Sykkylven 339, 6. Isak Frøysadal Hauge, Sunnylven 337, 7. Ingvild Eikevik, Sogndal 337, 8. Beate Humlestøl Njøs, Leikanger 334, 9. Daniel Matias Mjellem, Hyen 331, 10. Marte Skeistrand, Eidsbygda 327, 11. Jonas Espe, Haugen 284

Eldre rekrutt: 1. Kristian Frøysadal Hauge, Sunnylven 350, 2. Fredrik Taklo, Hundeide 349, 2. Erlend Ellingsen Årskaug, Oppedal/Brekke 349, 4. Stian Skeistrand, Eidsbygda 346, 5. Bendik Stokland, Stadlandet 344, 6. Hedda Andrine Skår Indrebø, Vadheim 334, 7. Hedda Melheim, Eidsbygda 322

Junior: 1. Vegard Taklo, Hundeide 349, 2. Andreas Riksheim Oldeide, Sykkylven 348, 3. Oddlaug Ellingsen Årskaug, Oppedal/Brekke 348, 4. Bjørnar Rasmussen Aurdal, Sykkylven 347, 5. Geir Magne Muldsvor, Hornindal og Markane 346, 6. Sandra Vindfjell Frøholm, Utvik og Innvik 344, 7. Marie Alme, Nordbygda og Rand 342, 7. Trine Humlestøl Njøs, Leikanger 342, 9. Vegard Eikevik, Sogndal 338, 10. Malene Lade Lie, Sykkylven 335, 11. Elisabeth Steinfeld Leganger, Holsen 334, 12. Kristian Lotsberg, Nordbygda og Rand 334

V65: 1. Anton Jon Aarskog, Sundnes 350, 2. Knut Riise, Hovdebygda og Ørsta 349, 3. Knut Lillestøl, Hornindal og Markane 349, 4. Odd Peter Skinlo, Hyen 348, 5. Magne Skårbø, Stadlandet 343

V73: 1. Peder Holme, Hyen 349, 2. Ludvig Indrebø, Farnes 348, 3. Toralf Årdal, Jølster 348, 4. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand 347, 5. Karstein Velle, Fiskå 347, 6. Svein Hoem, Stryn 346, 7. Kåre Olav Skår, Vadheim 346, 8. Magnar Molland, Sogndal 344, 9. Oddmund Fivelstad, Sunnylven 343, 10. Svein Peter Sandvik, Fiskå 341, 11. Sigurd Hatlenes, Farnes 338, 12. Oddmund Humlestøl, Naustdal 332

Stang: 1. Bjørn Inge Espe, Haugen 19, 1. Dag Andre Hauge, Sunnylven 19, 3. Johanna Reksten, Nordbygda og Rand 17, 4. Bjarne Eriksen, Nordbygda og Rand 16, 4. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand 16, 4. Alf Roger Muldsvor, Hornindal og Markane 16, 4. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 16, 8. Trygve Aaland Tryggestad, Sunnylven 16, 9. Bjørnar Rasmussen Aurdal, Sykkylven 15, 10. Geir Magne Muldsvor, Hornindal og Markane 14, 11. Kristian Frøysadal Hauge, Sunnylven 13, 11. Bjørn Ove Muldsvor, Hornindal og Markane 13, 13. Arild Fure, Stryn 13, 14. Thor Einar Aurdal, Sykkylven 12, 15. Malene Lade Lie, Sykkylven 11, 16. Øystein Tytingvåg, Nordbygda og Rand 10

Felthurtig: 1. Dag Andre Hauge, Sunnylven 12.94, 2. Johanna Reksten, Nordbygda og Rand 13.96, 3. Bjørn Ove Muldsvor, Hornindal og Markane 16.42, 4. Bjarne Eriksen, Nordbygda og Rand 17.64, 5. Arild Fure, Stryn 18.06, 6. Bjørnar Rasmussen Aurdal, Sykkylven 21.94, 7. Øystein Tytingvåg, Nordbygda og Rand 22.58, 8. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 23.42, 9. Geir Magne Muldsvor, Hornindal og Markane 24.20, 10. Kristian Frøysadal Hauge, Sunnylven 25.79, 11. Alf Roger Muldsvor, Hornindal og Markane 26.23, 12. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand 30.34, 13. Bjørn Inge Espe, Haugen 99.99, 13. Trygve Aaland Tryggestad, Sunnylven 99.99