Løpet vart arrangert i flott vêr, og arrangørane Stadlandet IL fekk mykje skryt for gjennomføringa. Løpet vart arrangert for 11. gong laurdag. Starten gjekk på Dragseidet for løpet, som er 13,2 kilometer langt og går over 600 høgdemeter.
Rindal raskastArve Rindal, Eid IL vann med den gode tida 1.00.32. Dette er ikkje langt bak løyperekorden til Ola Hovdenakk i 2011 på sterke 00:59:01. Andreplassen tok Eirik Voksøy Bringsvor, Sandsøy IL, med tida 1.02.43. Tredjeplassen tok Rasmus Haugen, Hornindal IL, med tida 1.03.58.
Magnus Skeide Bakke, Eid IL, tok sigeren i klasse herrar 13-17 år med tida 1.12.46. I klassen herrar 25-39 år vart det trippel for Eid IL med Arve Rindal, Pål-Anders Rindal og Kenneth Vedvik.
Best blant kvinneneMerete Helgheim, Gloppen IL, vann klart i dameklassen, men var nokre minutt bak sin eigen løyperekord frå 2011 på 01:12:04. Bak Helgheim kom Eirin Aasen Kvalheim med tida 1.23.49. Tredjeplassen tok Martine Almestad Hauge med tida 1.32.55.
Konkuranse herrer 13-17 | |||
1. | 35 | Magnus Skeide Bakke | 1:12:46 |
2. | 42 | Eirik Stave | 1:22:10 |
3. | 53 | John-Rune Sjåstad Sunde | 1:33:14 |
Konkuranse herrer 18-24 | |||
1. | 1 | Eirik Voksøy Bringsvor | 1:02:43 |
2. | 4 | Rasmus Haugen | 1:03:58 |
3. | 5 | Fredrik Hovdevik | 1:08:51 |
4. | 33 | Vetle Uhre Hammersvik | 1:19:50 |
5. | 3 | Sigmund Aasen Kvalheim | 1:32:48 |
6. | 2 | Anders Grotle | 1:33:36 |
Konkuranse herrer 25-39 | |||
1. | 8 | Arve Rindal | 1:00:32 |
2. | 41 | Pål-Anders Rindal | 1:10:13 |
3. | 10 | Kenneth Vedvik | 1:13:48 |
4. | 7 | Torbjørn Johannessen | 1:14:06 |
5. | 32 | Martin Hauge-Nilsen | 1:14:12 |
6. | 6 | Vegard Hundsnes | 1:19:31 |
7. | 52 | Thomas Bigset | 1:22:25 |
8. | 9 | Tom Kruse | 1:32:03 |
9. | 46 | Kato Hovlid | 1:32:09 |
Konkuranse herrer 40-49 | |||
1. | 16 | Jann Olav Tjønneland | 1:04:49 |
2. | 17 | Gisle Skjølberg | 1:06:46 |
3. | 15 | Anders Bringsvor | 1:12:53 |
4. | 45 | Jan Vidar Smenes | 1:13:14 |
5. | 36 | Asgeir Hasund | 1:14:04 |
6. | 50 | Kjell Bakkebø | 1:14:29 |
7. | 18 | Arild Vonheim | 1:16:21 |
8. | 12 | Roy Kihl | 1:17:46 |
9. | 13 | Roger Nygård | 1:21:34 |
10. | 11 | Edvin Vallestad | 1:21:41 |
11. | 14 | Magne Jan Vik | 1:29:05 |
Konkuranse herrer 50-59 | |||
1. | 34 | Jørund Hammersvik | 1:14:29 |
2. | 37 | Asbjørn Ekerhovd | 1:14:32 |
3. | 24 | Per Atle Hjelmeland | 1:19:20 |
4. | 23 | Hans-Aksel Fjelldal | 1:19:36 |
5. | 49 | Anders Bakkebø | 1:19:54 |
6. | 39 | Rune Holmgren | 1:23:00 |
7. | 21 | Jan Karsten Nygård | 1:24:12 |
8. | 20 | Per-Kåre Hansen | 1:36:14 |
9. | 22 | Oddvar Kjell Grotle | 1:43:30 |
10. | 19 | Gunnulf Bjørnsen | DNS |
Konkuranse herrer 60+ | |||
1. | 48 | Terje Torvanger | 1:14:12 |
2. | 51 | Ivar Hoddevik | 1:28:16 |
Konkuranse damer 18-24 | |||
1. | 25 | Eirin Aasen Kvalheim | 1:23:49 |
2. | 43 | Martine Almestad Hauge | 1:32:55 |
3. | 40 | Elise Skeide Bakke | 1:34:25 |
4. | 44 | Caroline Aasebø Drage | 1:44:35 |
5. | 38 | Hedda Holmgren | 1:47:59 |
Konkuranse damer 25-39 | |||
1. | 27 | Merete Helgheim | 1:14:54 |
2. | 26 | Mari Fløde | 1:36:04 |
Konkuranse damer 40-49 | |||
1. | 28 | Anita Sørheim | 1:35:36 |
Konkuranse damer 50-59 | |||
1. | 47 | Mary Moe | 1:34:43 |
2. | 31 | Iren Synnøve Karlsen | 1:35:51 |
3. | 30 | Hege Leikanger | 1:36:22 |