På biletet ser vi nokre av dei unge skyttarane i Nordfjord som tok medalje.
Frå venstre: Samlagsmeister rekrutt Daniel Matias Mjellem, Sivert Vindfjell Frøholm, samlagsmeister eldre rekrutt Stian Skeistrand, Bendik Stokland, Fredrik Taklo, Sandra Vindfjell Frøholm, Vegard Taklo og samlagsmeister junior Geir Magne Muldsvor.
(Foto: Privat)

På biletet ser vi nokre av dei unge skyttarane i Nordfjord som tok medalje. Frå venstre: Samlagsmeister rekrutt Daniel Matias Mjellem, Sivert Vindfjell Frøholm, samlagsmeister eldre rekrutt Stian Skeistrand, Bendik Stokland, Fredrik Taklo, Sandra Vindfjell Frøholm, Vegard Taklo og samlagsmeister junior Geir Magne Muldsvor. Foto: Privat

Samlagsstemne felt:

Gode resultat av lokale skyttarar

56 skyttarar frå heile Nordfjord deltok då Hyen skyttarlag arrangerte samlagsstemne i feltskyting søndag.

I klassen eldre rekrutt vann Stian Skeistrand, Eidsbygda skyttarlag. I klassen veteran 73 var nok ein gong Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand skyttarlag på toppen av lista.

 

Resultatliste Samlagstemne Felt Nordfjord

Meisterskap:

Klasse 3-5: 1. Bjørn Ove Muldsvor, Hornindal og Markane  38/08, 2. Alf Erik Røyrvik, Hyen  38/05, 3. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand  38/03, 4. Torleiv Straume Jr, Hyen  37/06, 5. Ole Arild Aa, Hyen  37/05, 6. Bjarne Eriksen, Nordbygda og Rand  36/00, 7. Asle Helge Hundeide, Hundeide  35/05, 8. Nils Holme, Hyen  35/00, 9. Anders Ommedal, Hyen  34/07, 10. Roger Aaland, Nordbygda og Rand  29/00, 11. Geir Kjetil Aa Hope, Hyen  28/00, 12. Terje Lundebrekke, Stadlandet  25/08, 13. Olav Marius Aa, Hyen  25/11, 14. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand  23/10, 15. Jan Ove Lotsberg, Nordbygda og Rand  22/11, 16. Arve Halsteinslid, Haugen  21/06, 17. Alf Roger Muldsvor, Hornindal og Markane  21/05, 18. Bjørn Inge Espe, Haugen  20/12, 18. Bertel Oddne Mjellem, Hyen  20/16, 20. Tor Erik Halsteinslid, Haugen  20/07, 20. Ben Magne Stokland, Stadlandet  20/07, 20. Per Tore Taklo, Hundeide  20/11, 23. Anna Kirsten Hellevang, Haugen  18/07, 23. Ann - Kristin Sætre, Hundeide  18/04, 23. Ruben Olai Tytingvåg, Nordbygda og Rand  18/05.

V55: 1. Arild Fure, Stryn  33/05, 2. Odd Hestenes, Bryggja  31/04, 3. Andereas Røyrvik, Hyen  27/03, 4. Kjell Magne Åshamar, Hundeide  23/01.

J, 16-17 år: 1. Geir Magne Muldsvor, Hornindal og Markane  41/07, 2. Vegard Taklo, Hundeide  41/06, 3. Sandra Vindfjell Frøholm, Utvik og Innvik  40/09, 4. Per Inge Straume, Hyen  40/06, 5. Kristian Lotsberg, Nordbygda og Rand  21/10.

ER, 14-15 år: 1. Stian Skeistrand, Eidsbygda  42/05, 2. Fredrik Taklo, Hundeide  41/08, 3. Bendik Stokland, Stadlandet  39/09, 4. Odd Helge Muldsvor, Hornindal og Markane  39/08, 5. Jakob Lotsberg, Nordbygda og Rand  23/14.

R, 11-13 år: 1. Daniel Matias Mjellem, Hyen  36/05, 2. Sivert Vindfjell Frøholm, Utvik og Innvik  35/03, 3. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide  29/02, 4. Jonas Espe, Haugen  25/01, 5. Ada Borgund, Haugen  17/03.

V65: 1. Odd Peter Skinlo, Hyen  42/12, 2. Magne Skårbø, Stadlandet  42/09, 3. Knut Lillestøl, Hornindal og Markane  29/17.

V73: 1. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand  42/08, 2. Svein Hoem, Stryn  41/08.

 

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand  28/14, 2. Ole Arild Aa, Hyen  27/13, 3. Nils Holme, Hyen  26/09, 4. Torleiv Straume Jr, Hyen  26/04, 5. Arve Halsteinslid, Haugen  21/06, 6. Bertel Oddne Mjellem, Hyen  20/16.

Klasse 4: 1. Alf Erik Røyrvik, Hyen  28/14, 2. Bjørn Ove Muldsvor, Hornindal og Markane  28/08, 3. Bjarne Eriksen, Nordbygda og Rand  27/15, 4. Anders Ommedal, Hyen  26/15, 5. Geir Kjetil Aa Hope, Hyen  26/14, 6. Asle Helge Hundeide, Hundeide  26/09, 7. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand  23/10, 8. Jan Ove Lotsberg, Nordbygda og Rand  22/11, 9. Per Tore Taklo, Hundeide  20/11, 10. Ben Magne Stokland, Stadlandet  20/07.

Klasse 3: 1. Roger Aaland, Nordbygda og Rand  27/13, 2. Olav Marius Aa, Hyen  25/11, 3. Terje Lundebrekke, Stadlandet  25/08, 4. Alf Roger Muldsvor, Hornindal og Markane  21/05, 5. Bjørn Inge Espe, Haugen  20/12, 6. Tor Erik Halsteinslid, Haugen  20/07, 7. Anna Kirsten Hellevang, Haugen  18/07, 8. Ruben Olai Tytingvåg, Nordbygda og Rand  18/05, 9. Ann - Kristin Sætre, Hundeide  18/04.

Klasse 1: 1. Kåre R Haugen, Hornindal og Markane  20/05.

J, 16-17 år: 1. Vegard Taklo, Hundeide  29/25, 2. Geir Magne Muldsvor, Hornindal og Markane  29/24, 3. Per Inge Straume, Hyen  28/21, 4. Sandra Vindfjell Frøholm, Utvik og Innvik  28/16, 5. Kristian Lotsberg, Nordbygda og Rand  21/10.

ER, 14-15 år: 1. Stian Skeistrand, Eidsbygda  30/21, 2. Fredrik Taklo, Hundeide  29/25, 3. Odd Helge Muldsvor, Hornindal og Markane  29/16, 4. Bendik Stokland, Stadlandet  27/19, 5. Jakob Lotsberg, Nordbygda og Rand  23/14.

R, 11-13 år: 1. Daniel Matias Mjellem, Hyen  27/14, 2. Sivert Vindfjell Frøholm, Utvik og Innvik  24/13, 3. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide  21/08, 4. Jonas Espe, Haugen  19/01, 5. Ada Borgund, Haugen  17/03.

NU, -15 år: 1. Era Borgund, Haugen , 1. Tommas Espe, Haugen , 1. Marthe Herene Isene, Nordbygda og Rand , 1. Lars Rune Mjellem, Hyen , 1. Axel Nikolai Nyttingnes, Hundeide , 1. Torstein Straume, Hyen .

V55: 1. Arild Fure, Stryn  24/11, 2. Andereas Røyrvik, Hyen  22/07, 3. Kjell Magne Åshamar, Hundeide  22/07, 4. Odd Hestenes, Bryggja  20/12.

V65: 1. Magne Skårbø, Stadlandet  30/25, 2. Odd Peter Skinlo, Hyen  30/21, 3. Knut Lillestøl, Hornindal og Markane  29/17.

V73: 1. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand  30/25, 2. Svein Hoem, Stryn  29/22.